Usuwanie makijażu permanentnego oraz tatuażu

1. Usuwanie makijażu permanentnego przy pomocy preparatu Li pigments LIFT.

Lift jest to preparat najwyższej jakości stosowany do usuwania makijażu permanentnego brwi oraz ust, a także tatuaży. Preparat przy wysokiej skuteczności jest dość inwazyjny, bardziej niż zabieg laserowy. Preparatem tym można usuwać pigmenty kolorowe, nie wpływa on na produkcję melaniny skóry ani na mieszki włosowe.

2. Usuwanie makijażu permanentnego oraz tatuażu przy pomocy lasera

Nd Yag Q-switch to wysoka skuteczność zabiegowa i precyzja w usuwaniu różnobarwnych tatuaży na fototypie skóry I-VI bez ryzyka powstania blizn czy przebarwień.

Technologia wykorzystująca odpowiednie długości wiązek laserowych umożliwia szerokie spektrum usuwania kolorowych tatuaży i makijaży permanentnych:

  • tatuaże koloru czarnego, szarego, niebieskiego itp. usuniemy głowicą o długości wiązki 1064nm
  • tatuaże w kolorze od pomarańczowego do czerwonego, łososiowe usuniemy głowicą o długości wiązki 532nm
  • tatuaże w kolorze zieleni (nie każdy laser oferuje taką możliwość !) jesteśmy w stanie usunąć głowicą o długości wiązki 755nm

Jeszcze do niedawna trudno było usunąć jasne barwniki ze skóry np. zółty ale w takim wypadku kiedy laser Q-switch nie daje sobie rady z usunięciem jasnego koloru, albo już rozjaśnionego tatuażu stosujemy laser pikosekundowy który rewelacyjnie radzi sobie w takich sytuacjach.

Zadaniem lasera jest rozbicie tworzących tatuaż cząsteczek barwnika na mniejsze. Tak małe cząsteczki aby możliwe było ich pochłonięcie przez makrofagi. Impuls lasera podgrzewając barwnik rozbija go. Kumuluje on energię w ultrakrótkim impulsie w efekcie, czego cząsteczki barwnika ulegają rozbiciu bez nadmiernego przegrzania tkanek.

Przeciwwskazania do zabiegu

  • skłonność do powstawania blizn i bliznowców
  • choroby tkanki łącznej
  • terapia doustną izotretinoiną i okres 3 miesięcy od zakończenia terapii
  • bardzo duża powierzchnia tatuażu
  • fototyp skóry V_VI

Częstotliwość wykonywania zabiegów

Tatuaże amatorskie wymagają średnio od 4-5 zabiegów do całkowitego średnio 90% usunięcia.

Tatuaże profesjonalne, które zazwyczaj cechuje duża gęstość i silne pigmenty wymagają ok. 6-8 zabiegów.

Makijaż permanentny w zależności od intensywności koloru zazwyczaj od 1-3 zabiegów.

Pomiędzy zabiegami powinna być 6-8 tygodniowa przerwa, podczas której rozbite cząsteczki barwnika są wchłaniane przez organizm co uwidacznia się stopniowym rozjaśnianiem tatuażu/makijażu permanentnego.

Skóra po zabiegu bardzo indywidualnie reaguje na przeprowadzony zabieg. Może występować na niej zaczerwienienie, lekki obrzęk, opuchlizna podrażnienie skóry, uczucie ciepła, rozgrzania skóry. Dyskomfort ten na szczęście dość szybko mija.