Plasma usuwanie niedoskonałości skórnych

Zabiegi usuwania znamion i niedoskonałości skórnych plazmą medyczną

Niedoskonałości skórne, takie jak brodawki, znamiona, blizny czy pieprzyki, mogą być zarówno problemem zdrowotnym jak i estetycznym. Wielu klientów odczuwa wstyd podczas eksponowania takich miejsc. Niechciane zmiany skórne często są podawane jako przyczyna obniżonego poczucia własnej wartości. Wiele osób chciałoby się ich pozbyć. Jednak przed zabiegiem powstrzymuje ich brak wiedzy, strach przed powstaniem blizn lub długim gojeniem.

Dlatego przygotowaliśmy materiał edukacyjny, który pokazuje dokładny przebieg takiego zabiegu, z wykorzystaniem najnowszych możliwości jakie daje nam medycyna estetyczna. Kliknij play i obejrzyj wideo, aby zobaczyć jak to wygląda w praktyce:

Plasma – to certyfikowane urządzenie medyczne, którego używamy do usunięcia znamion różnego pochodzenia. Precyzyjna wiązka plazmy powoduje sublimację (odparowanie) zbędnej tkanki, bez uszkadzania warstwy podstawowej skóry właściwej. Jest to nowość w medycynie estetycznej, która wreszcie pozwala na wykonywanie takich zabiegów bez cięcia, bez krwawienia i bez blizn. Niechciane zmiany skórne dosłownie odparowują.

Zabieg wykonujemy w znieczuleniu, dlatego jest całkowicie bezbolesny. Dodatkowo strumień plazmy stymuluje włókna kolagenowe, więc już po kilku dniach w miejscu zabiegu skóra robi się delikatna i gładka.

Używamy plazmy medycznej do:

  • Usuwania zmian skórnych (modzele, kurzajki, pieprzyki, włókniaki)
  • Likwidacji zmarszczek, rozstępów i blizn
  • Liftingu twarzy i powiek (blefaroplastyka)
  • Usuwanie grudek perlistych prącia
  • Likwidowania wiotkiej skóry w okolicy łokci oraz kolan
  • Redukowania przebarwień skóry

Jak wygląda zabieg usuwania kurzajek wiązką plazmatyczną?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu. Jeśli zależy Ci na czasie możesz kupić w aptece plastry znieczulające (koszt ok.30zł), w innym wypadku należy doliczyć 30 minut na znieczulenie w naszym gabinecie. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielkości zmian. Po usunięciu zmiany pojawia się strupek, który utrzymuje się przez tydzień. Możliwy jest również obrzęk.

Ogromną zaletą zabiegu plazmowego jest fakt, iż nie wyłączy Cię z normalnego funkcjonowania. Plazma nie pozostawia blizn. Po odpadnięciu strupka skóra będzie zaróżowiona, a to dlatego że w tym miejscu pojawi się całkowicie nowa tkanka, która będzie potrzebowała kilku tygodni aby wyrównać się kolorytem z resztą skóry. Należy pamiętać aby usuniętej zmiany nadmiernie nie moczyć ani niczym nie smarować, przyśpieszy to proces gojenia. Aby uniknąć przebarwień NIE WOLNO zdrapywać strupków.

Przeciwwskazania do zabiegu:
Zabiegu przy użyciu plazmy nie możemy wykonać w przypadku podejrzenia zmian złośliwych. Usuwana zmiana skórna dosłownie wyparowuje, więc nie daje to możliwości wykonania badania histopatologicznego, które jest w takim przypadku konieczne. Dlatego każdy przypadek przez zabiegiem musi być indywidualnie oceniony przez specjalistę.