Pedicure

Stopy w naszym życiu codziennym spełniają bardzo ważne funkcje. Przede wszystkim biorą udział w naszym poruszaniu się – są środkiem lokomocji i podporą dla całego ciała. Mimo tego bardzo często traktujemy je po macoszemu poprzez takie zachowania jak m.in.: noszenie niewygodnego obuwia, często zrobionego z syntetycznych materiałów, chodzenie na wysokich obcasach, praca stojąca ale także zła pielęgnacja. Często przypominamy sobie o nich dopiero w momencie gdy zaczynają boleć. Tymczasem stopy tak samo jak reszta naszego ciała wymagają właściwej i regularnej pielęgnacji.

Pedicure klasyczny

Obejmuje pielęgnację stopy zdrowej: prawidłowe skrócenie, opracowanie i oszlifowanie płytki paznokciowej, opracowanie i oczyszczenie wałów paznokciowych a także usunięcie zrogowaciałego naskórka ze spodniej części stopy. Ostatnim etapem zabiegu jest pomalowanie paznokci.

Zabieg Cena
Pedicure bez malowania 60 zł
Pedicure z malowaniem kolor/french 70/80 zł
Pedicure z hybrydą 90/100 zł
Pedicure z monophasą 80/90 zł
Pedicure SPA 100 zł
Pedicure na stopy 35 zł

Pedicure specjalistyczny

Pedicure specjalistyczny jest połączeniem pedicure pielęgnacyjnego z odpowiednio dobraną metodą usunięcia poszczególnych zmian patologicznych skóry, (często bolesnych, uniemożliwiających prawidłowe funkcjonowanie kończyny) powstałych w wyniku deformacji kostnych, chorób dermatologicznych czy defektów wynikających z działania czynników zewnętrznych np. źle dopasowanego obuwia.
Poza odpowiednio dobraną kuracją gabinetową pacjent uzyska odpowiednie wskazówki, które w przyszłości pomogą zapobiec powstawaniu na skórze bolesnych zmian.

Pedicure specjalistyczny polecamy w przypadku występowania:

 • bolesnych odcisków, modzeli czy nagniotków,
 • pękających pięt,
 • wrastających paznokci
 • korygowanie cienkich paznokci poprzez aplikacje klamer plastikowych BS Quick
 • korygowanie grubych i rurkowatych paznokci poprzez aplikację drucianej klamry Podopharm
 • odbudowy uszkodzonych paznokci mechanicznie lub w konsekwencji choroby grzybiczej

Cena: 80 – 100zł
Usunięcie odciska – 30zł

KOREKTA WRASTAJĄCYCH PAZNOKCI

Najlepsza i najszybsza ulga dla Twoich stóp przy wrastających paznokciach to aplikacja odpowiednio dobranej klamry.

Skuteczność aplikacji odpowiedniej klamry nie dopuszcza do bolesnych zabiegów chirurgicznych i szybko przynosi ulgę.

Wskazania do aplikacji klamry:

 • cienka wrastająca płytka paznokciowa
 • Paznokieć rurkowaty
 • Hipergranulacja
 • Przygotowanie do aplikacji klamry metalowej
 • Zastosowanie u dzieci
 • Hiperkeratozy, odciski w wale paznokciowym
 • I i II stadium wrostu płytki w wały paznokciowe

Cena:
Klamra plastikowa – 70 zł
Klamra druciana – 150zł
Usunięcie odciska – 30zł

Pedicure kwasami Callus Peel

Pedicure kwasami Callus Peel to pedicure wykonany za pomocą zaawansowanych technologicznie kwasów kosmetycznych. Kwasy te z łatwością zmiękczają twardy, zrogowaciały naskórek na stopach. Szczególnie dobrze radzą sobie z grubą warstwą zrogowaciałego i przesuszonego naskórka pięt skłonnych do pękania.

Zabieg wykonany kwasami Callus Peel ma właściwości nie tylko upiększające, ale i lecznicze. Pozwala szybko i łatwo usunąć przerośnięty i zrogowaciały naskórek, usuwa pęknięcia pięt, a szorstka i mocno wysuszona skóra staje się gładka i miękka w dotyku. Pedicure kwasami Callus Pell to szybki i przyjemny zabieg.

Efekt gładkich stóp utrzymuje się znacznie dłużej niż w przypadku tradycyjnego pedicure!

Główną zaletą kuracji kwasami jest to, że skóra normalizuje swoją grubość, naskórek wolniej gromadzi się dzięki czemu stopy, a zwłaszcza pięty, są gładkie i miękkie na długi czas.

Podczas zabiegu używane są płatki nasączone kwasami. Pozostawione na 15 minut na stopie pozwalają zmiękczyć wszelki zrogowaciały naskórek. W skład mieszaniny kwasów wchodzą: kwas mlekowy, kwas winowy i kwas cytrynowy o właściwościach antybakteryjnych, normalizujących złuszczanie naskórka.

Zabieg wykonany kwasami ma właściwości nie tylko upiększające, ale także lecznicze. Po zabiegu skóra pięt staje się gładka i miękka w dotyku, zabieg usuwa pęknięcia pięt. Pedicure kwasami to zabieg komfortowy, szybki i przyjemny – procedura związana z działaniem kwasów trwa około 20 dodatkowych minut do tradycyjnego pedicure.