Retises CT Yellow Peel

Retinol jest retinoidem, z którego powstaje kwas retinowy. Przyspiesza mitozę, zwiększa aktywność enzymatyczną i normalizuje keratynizację. Odżywia skórę, spłyca zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych oraz poprawia elastyczność skóry. Ponadto, retinol rozjaśnia przebarwienia wywołane nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV, regulując namnażanie i mobilność melanocytów. Peeling można łączyć z innymi zabiegami przeciwstarzeniowymi, regenerującymi lub depigmentującymi (peelingi chemiczne, laser, IPL).

RETISES CT

Skład: 10% Glukozyd askorbylu, 5% Niacynamid, 4% Retinol, 1% Propionian retinylu

Terapia objawów starzenia się skóry, przebarwień i rozstępów.

Nanopeelingi, do których zalicza się Retises CT Yellow Peel stanowią nową, innowacyjną kategorię zabiegów dermatologicznych, które oddziałują na bardzo głębokie warstwy skóry. Cząstki substancji aktywnych wykorzystywane w nowatorskich nanopeelingach są na tyle małe, że mogą swobodnie przenikać do głębokich warstw skóry i tam działać ze zwiększoną agresywnością.

Peeling Retises o wysokim stężeniu retinolu i witaminy C działa silnie depigmentująco, złuszczająco i odświeżająco. Pobudza również procesy regeneracyjne w głębokich warstwach skóry.
Dzięki swoim właściwościom Retises ma doskonałe działanie wybielające, odmładzające oraz wyśmienicie sprawdza się jako remedium na problemy trądzikowe.

Wskazaniami do stosowania peelingu Retises są między innymi:

  • przebarwienia,
  • problemy trądzikowe,
  • zmęczona i tracąca blask skóra
  • powierzchowne zmarszczki i niewielkie płytkie blizny.

Retises jest doskonałym zabiegiem dla skóry z widocznymi oznakami fotostarzenia i przebarwieniami o charakterze melazmy.

Efekty

Peeling Retises jest nanopeelingiem o bardzo wysokiej skuteczności i niezwykłych efektach widocznych szczególnie w zakresie rozjaśniania przebarwień i melasmy. Przywraca prawidłowe stężenie witaminy A w skórze, dzięki czemu ta zyskuje blask i piękny koloryt.

W efekcie zabiegu Retises skóra ujędrnia się, poprawia się owal twarzy dzięki zagęszczeniu skóry, zaś zmarszczki stają się płytsze i wygładzone.
Skóra zyskuje wyraźnie młodszy, zdrowszy wygląd.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów zalecamy przeprowadzenie terapii 4-6 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni.

Szczegóły zabiegu

Peeling Retises zaliczany jest do grupy najnowocześniejszych peelingów nano. Oznacza to, że działa w głębszych warstwach skóry i w sposób bardziej agresywny niż tradycyjne peelingi medyczne.
Swoją wysoką skuteczność Retises CT Yellow Peel zawdzięcza wysokiemu stężeniu retinolu, propionianu retinylu i witaminy C. Dzięki takiej kombinacji substancji czynnych peeling ma silne właściwości depigmentujące, odświeżające i pobudza procesy regeneracyjne w głębokich warstwach skóry.

Jak w przypadku pozostałych peelingów nanotechnologicznych główną cechą przeprowadzanego zabiegu jest pozostawienie peelingu na skórze przez kilka godzin. W przypadku Retises peeling nałożony w gabinecie Pacjent zmywa w domu dopiero po upływie 8 godzin

Po drugiej dobie od zabiegu skóra zaczyna się intensywnie łuszczyć, ponieważ procesy regeneracyjne w jej głębokich warstwach zaczynają przynosić widoczne efekty.
Proces złuszczania trwa około trzech do pięciu dni, po upływie których skóra staje się widocznie młodsza, jaśniejsza i zdrowsza.

Wskazania pozabiegowe

  • Podczas 8 godzin, kiedy peeling znajduje się na skórze nie jest wskazane nakładanie na nią makijażu. Po upływie tego czasu, gdy skóra zaczyna się mocno łuszczyć należy pamiętać, żeby dać jej we własnym tempie dokończyć proces głębokiego złuszczania. Dlatego też nie należy mechanicznie wspomagać złuszczania, w żadnym wypadku nie wolno stosować dodatkowych peelingów czy poddawać skóry działaniu silnych kosmetyków.
  • Po złuszczeniu skóry należy intensywnie dbać o ochronę przeciwsłoneczną.

Przeciwwskazaniami do zabiegu Retises są:

  • alergie na substancje czynne,
  • świeża opalenizna,
  • opryszczka,
  • niedawna epilacja.

Cena zabiegu Peeling Retises CT – 250 zł