Makijaż Permanentny oczu

Makijaż permanentny oczu polega na wprowadzeniu w skórę klientki barwnika w linii rzęs górnych i/lub dolnych, lub wykonaniu tzw. trwałej kreski ozdobnej w formie eyelinera dopasowanej do kształtu oka i oczekiwań klientki.

Pielęgnacja oczu po makijażu permanentnym

Piękny efekt makijażu permanentnego gwarantuje nie tylko wybór odpowiedniej metody wykonania i dobrego specjalisty, ale odpowiednia pielęgnacja oczu po makijażu permanentnym. Jeśli nie będziesz dbać o swój świeżo wykonany makijaż w odpowiedni sposób nie tylko stracisz ładny efekt, ale możesz również narazić się na infekcje lub oszpecenie.
Opuchlizna po makijażu permanentnym oczu
Tuż po zabiegu makijażu permanentnego oczy mogą być lekko opuchnięte i zaczerwienione. Możesz mieć wrażenie, ze oczy cię kłują. Po zamknięciu powiek odczujesz delikatne mrowienie. Skóra powiek jest bardzo delikatna. Po naruszeniu jej igłą puchnie i jest lekko obolała. Wystąpienie opuchlizny po zabiegu jest więc rzeczą naturalną i nie powinnaś się martwić.

Kiedy schodzi opuchlizna po makijażu permanentnym oczu

Opuchlizna po makijażu permanentnym oczu utrzymuje się od kilku godzin do 2 dni. Szybkość jej schodzenia i intensywność puchnięcia oczu jest uwarunkowana indywidualnymi właściwościami każdego organizmu. To, że Twoja znajoma po zabiegu miała oczy spuchnięte przez 2 dni, nie znaczy, ze musi taka sytuacja wystąpić również w Twoim przypadku.

Co na opuchnięte oczy po makijażu permanentnym?

Na opuchnięte powieki najlepiej zrób zimny okład. Zimno najlepiej koi oczy i powoduje, że opuchlizna szybko schodzi. Możesz użyć czystych schłodzonych worków żelowych, okładu z herbaty czy rumianku. Uważaj na żel do oczu ze świetlikiem! Często uczula skórę!
Jak długo się goi makijaż permanentny oczu
Pełny cykl gojenia się oczu po zabiegu makijażu permanentnego łącznie z wyłuszczeniem się skóry trwa około 14 dni.
Kiedy schodzą strupki?
Po zabiegu makijażu permanentnego oczu skóra łuszczy się w pigmentowanym miejscu. Bezpośrednio po zabiegu kolor makijażu jest bardzo intensywny. Po wyłuszczeniu się skóry blednie o około 40-50%. Skóra zaczyna łuszczyć się około 3 dnia po zabiegu. Strupki powinny odpaść same. Nie wolno im pomagać! Nie drap skóry, nie trzyj i nie mocz, ponieważ możesz uszkodzić swój makijaż. Zrywanie łuszczącego się naskórka może spowodować nierówne schodzenie barwnika, przerwy i przebarwienia w makijażu.

Makijaż permanentny oczu – kiedy można się malować po zabiegu

Wykonałaś makijaż permanentny oczu? Nie rób makijażu w dniu po zabiegu. Jeśli to możliwe daj odpocząć oczom bez makijażu.
Jakich kosmetyków używać?

Do pielęgnacji skóry pigmentowanej powinnaś używać tylko kosmetyków polecanych przez linergistkę, żadnych innych! W pielęgnacji oczu po zabiegu makijażu permanentnego ważne jest żeby nawilżać skórę a nie natłuszczać jej. Nie dopuszczaj do przesuszania skóry. Polecony przez linergistkę krem wklepuj w odległości 0,5–1cm od kresek.

Makijaż permanentny oczu – kiedy na solarium i na basen?

Przed około 2 tygodnie po wykonanym makijażu permanentnym oczu nie należy korzystać solarium. Nie powinnaś opalać się po, żeby nie wystąpiły odbarwienia w makijażu. Zrezygnuj również z basenu, zabiegów SPA i sauny do momentu całkowitego wygojenia się skóry. Unikniesz w ten sposób infekcji, przesuszenia skóry i odbarwień.

Czy po zabiegu makijażu permanentnego oczu można używać preparatów na porost rzęs, np. RevitaLash?

Do całkowitego wygojenia się skóry nie wolno używać żadnych preparatów na porost rzęs. Możesz zacząć je stosować po wygojeniu się skóry i po drugiej wizycie. Pamiętaj, że preparaty na porost rzęs należy odstawić również na miesiąc przed zabiegiem.

Makijaż permanentny oczu – pielęgnacja po zagojeniu

Po zagojeniu oczu dbaj o skórę wokół nie nadal. Nie pozwól, aby była wysuszona.