Laserowe usuwanie przebarwień

Zabieg redukujący przebarwienia IPL +RF stosujemy w przypadku cer dotkniętych przebarwieniami. Stosujemy na przebarwienia wrodzone, posłoneczne, ostudę, spowodowane uszkodzeniami fizycznymi i procesem starzenia. Terapię laserowa stosuje się w przypadku zmian barwnikowych umiejscowionych na skórze właściwej ponieważ ten typ zmian nie udaje się usunąć żadnymi innymi metodami. Metoda ta stosowana jest w przypadku najbardziej opornych przebarwień.

W trakcie zabiegu światło lasera pochłaniane jest przez melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik powodując ich zniszczenie. Po zabiegu zmiana ulega ściemnieniu a następnie stopniowemu złuszczeniu i zanikowi.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Zabieg nie możemy wykonywać w przypadku: ciąży, karmienia piersią, opalonej skóry, zażywania preparatów z retinolem, intensywnych peelingów skóry, przyjmowania leków śwatłouczulajacych, ziół światłouczulajacych, depilacji woskiem , pęsetą, depilatorem, keloidów, padaczki, cukrzycy, łuszczycy i bielactwa.

Jak się przygotować do zabiegu?

Nie należy opalać się. Po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu opalenizny (minimum 4 tygodnie). Kremy i leki o działaniu złuszczającym należy odstawić tydzień przed zabiegiem. Leki światłouczulające (antybiotyki, sulfonamidy) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, herbatki odchudzające) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem. Stosowanie kremów lub maści z witaminą A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), witaminą C i kwasami owocowymi w miejscu poddawanym depilacji wymaga 4 tygodni przerwy. Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy od zakończenia kuracji.

Jak postępować po zabiegu?

Nie opalać się i chronić skórę za pomocą filtrów przeciwsłonecznych przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Nie stosować preparatów światłouczulających (antybiotyki, sulfonamidy) i ziół o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, herbatki odchudzające) przez 2 tygodnie po zabiegu. Nie stosować kosmetyków i leków złuszczających przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu nie stosować preparatów drażniących: mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na zabieg IPL + RF. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie, pieczenie, suchość skóry, zmiany pigmentacji. Zmiany te samoczynnie ustępują w ciągu pierwszych dni, a nawet godzin po zabiegu. Nie przeszkadzają one również wrócić po zabiegu do codziennej aktywności.

Kiedy można spodziewać się rezultatu zabiegu?

Zalecana jest seria od 2-5 zabiegów w odstępach co 3 tygodnie. Pierwsze rezultaty widać juz po 1 zabiegu.

Cennik

Miejsce Cena
Pojedyńcza zmiana 50 zł
Czoło 100 zł
Nos 80 zł
Górna warga 50 zł
Policzki + nos 250 zł
Cała twarz 300 zł
Dłonie 100 zł
Szyja 150 zł
Dekolt 250 zł

Cena:
usuwanie przebarwień :
pojedyncza zmiana 50 zł;
czoło 100 zł;
nos 80 zł;
górna warga 50 zł;
policzki + nos 250 zł;
cała twarz 300 zł;
dłonie 100 zł;
szyja 150 zł;
dekolt 250 zł;