BH Brow Henna

BH Brow Henna to naturalna henna, której efekt utrzymuje się do 14 dni na skórze i do 6 tygodni na włosach! Naturalna henna została stworzona z myślą o osobach, które ze względów zdrowotnych nie mogły wykonać makijażu permanentnego. Szybko okazało się, że BH Brow Henna stała się alternatywą dla henny tradycyjnej a dziś podbija serca klientek na całym świecie.

Klasyczna henna vs Henna Pudrowa/Brow Henna

„Zwykła henna” przez profesjonalnych stylistów brwi nazywana farbką (niezależnie czy jest w postaci proszku, czy żelu lub kremu itp.) ma zwykle ograniczoną ilość kolorów . W większości odmian dostępnych na rynku “henna” jest syntetyczna, nie zawiera składników odżywiających włoski, a do jej sporządzenia używana jest woda utleniona lub oxydant zawierający wodę o działaniu niszczącym brwi. Farbka nie barwi mocno skóry więc produkt pokryje tylko włoski , które już są i ciężko uzyskać efekt wypełnienia ubytków kolorem. W zależności od skóry i pielęgnacji – utrzymuje się na włoskach 3-5 dni.

Oczekiwania dotyczące zabiegu Henny Pudrowej (Brow Henny) są najczęściej takie same jak przy klasycznej hennie. Dziewczyny decydują się na nią głównie po to, by przyciemnić brwi. Możesz być zdziwiona, ale głównym zadaniem zabiegu nie jest koloryzacja. I to chciałabym mocno podkreślić. Jest to szczególnie przydatna informacja dla tych z Was, które jeszcze nie spróbowały zabiegu. Oczywiście henna pudrowa farbuje brwi, ale o tym za chwilę.

Zabieg daje wspaniałe efekty dla brwi słabych, rzadkich, średniogęstych, pozbawionych blasku i witalności, siwych, zbyt mocno regulowanych, słabo odrastających, w procesie rekonstrukcji. Jest wspaniały dla tych z Was, które bezskutecznie zapuszczają brwi i mają ubytki w łuku brwiowym. Dla osób, które boją się makijażu permanentnego, a zwykła henna nie daje długotrwałych rezultatów.

Zabieg został stworzony przede wszystkim do odbudowy brwi, głębokiego odżywienia oraz wzmocnienia struktury brwi i przyspieszenia wzrostu nowych włosków, a także do optycznego zagęszczenia włosków w łuku brwiowym.

W zależności od marki, produkty zawierają naturalne składniki, najczęściej są to między innymi.:

 • wyciągi z liści krzewu lawsonii,
 • wyciągi z liści indygo,
 • ekstrakty z drzewa kakaowego,
 • kompleksy witamin,
 • przeciwutleniacze.

(To są ogólne składniki udostępniane przez producentów brow henny – pojedyncze składniki mogą się różnić między markami)

Produkty są wolne od amoniaku i nadtlenku wodoru, wegańskie.

Do zabiegu nie używa się wody utlenionej, a sam zabieg połączony jest ze wstępną pielęgnacją i głębokim oczyszczeniem włosków i skóry. I to właśnie jest jedną z największych zalet Brow Henny. Włoski są miękkie, lśniące, nie suche i wytrawione jak może się zdarzyć po chemicznym farbowaniu brwi. W trakcie zabiegu używana jest także keratyna, która dodatkowo wzmacnia i wygładza powierzchnię włosków.

Czy Henna pudrowa farbuje włosy? Oczywiście! Ale ponieważ jest produktem wegańskim, koloryzacja odbywa się dzięki naturalnym składnikom. Dodatkowo Brow Henna występuje w całej gamie kolorów, które mogą być mieszane, dzięki czemu stylista może uzyskać kolor brwi dopasowany do karnacji i upodobań klientki lub klienta (z zabiegu korzystają także panowie).

Oferuję wykonanie zabiegu Henny Pudrowej z kompleksową stylizacją brwi, architekturą, geometrią brwi i mapowaniem. Oznacz to, że koloryzacja brwi, nie polega wyłącznie na aplikacji farby na włoski. Dokonuję szczegółowych pomiarów z rozrysowaniem idealnego kształtu, szerokości i długości brwi dopasowanych do Twojego owalu twarzy. Dlatego możesz spotkać się z określeniem „brwi szyte na miarę” lub „brwi spersonalizowanie” – dopasowane do Ciebie w stu procentach. To właśnie dzięki mapowaniu, czyli rozrysowaniu kształtu brwi, można nadbudować ubytki w brwiach. Ponieważ Brow Henna barwi skórę – efektem jest łuk brwiowy jak po umalowaniu kredką lub cieniem (pudrem).

Zakończeniem zabiegu jest regulacja brwi, strzyżenie i stylizacja brwi. Następnie podmalowuję brwi i okolice wokół nich, aby zniwelować zaczerwienienie po depilacji

Jak długo trwa zabieg stylizacji brwi z brow henną?

Zabieg stylizacji brwi, na który składa się: oczyszczenie, pielęgnacja, architektura, mapowanie, koloryzacja brow henną, depilacja, strzyżenie i stylizacją brwi, trwa w zależności od rodzaju brwi od 1-1.5h.

Jak długo utrzymuje się efekt koloryzacji?

Brow henna z efektem tatoo trzyma się na skórze (pod włoskami) do maksymalnie 2 tygodni – tutaj efekt trwałości jest bardzo różny, ściśle uzależniony od typu skóry, regeneracji naskórka i przestrzegania zaleceń po zabiegu, dlatego w praktyce efekt może być widoczny krócej.

Jednak na włoskach Henna Pudrowa trzyma się 6-8 tygodni, co oznacza, że możesz cieszyć się ufarbowanymi brwiami do 2 miesięcy od koloryzacji. To minimum 6 razy dłużej niż tradycyjna koloryzacja „zwykłą henną”, przyjmując, że trzyma się tydzień (w wielu przypadkach trzyma się bardzo krótko i całkowicie spłukuje z włosków.

Brow henna nie spłukuje się (z siwych brwi spłukuje się nieznacznie) i to jest rewelacyjne.

Jak przygotować się do zabiegu:

Warto umówić się na próbę uczuleniową na minimum 24h przed zabiegiem. Szczególnie jeśli: jesteś alergiczką, nie farbowałaś nigdy włosów, brwi, jesteś w ciąży i nie miałaś dotąd wykonywanej brow henny. Zawsze polecam moim klientkom wykonanie testu przed pierwszym zabiegiem, aby wykluczyć możliwość wystąpienia alergii.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • stan zapalny powieki lub okolic brwi,
 • choroby skóry, urazy skórne, skaleczenia otarcia oparzenia i opuchlizna w okolicy brwi,
 • poparzenia słoneczne/solarium,
 • łuszczyca,
 • zapalenie spojówek lub inne infekcje,
 • niedawno przebyte zabiegi operacje oczu twarzy lub głowy,
 • nadwrażliwość oczu,
 • ostatnio wykonane tatuaże /makijaż permanentny (gdy skóra jeszcze nie jest wygojona),
 • wcześniejsze odczyny alergiczne przy okazji innych zabiegów przeprowadzonych w obrębie twarzy i głowy.

A co po zabiegu?

Jeśli chcesz cieszyć się długotrwałą koloryzacją Henny Pudrowej powinnaś przestrzegać kilku zaleceń:

 • nie myć twarzy i okolic oczu do 24h po zabiegu,
 • nie pocierać, nie dotykać i nie czesać brwi,
 • unikać opalania, sauny, basenu, pary i wszelkich czynności, które mogą wpłynąć na trwałość henny pudrowe.

Henna pudrowa jest jednym z moich ulubionych zabiegów. Ponieważ stosuję ją nie tylko na sobie, ale także na klientkach, mam możliwość obserwacji produktu na różnych osobach i karnacjach. Największym atutem zabiegu jest odżywienie włosków. Dużo szybciej rosną i nawet osoby, które narzekały na ich słaby wzrost, przy kolejnych wizytach decydują się na strzyżenie brwi.

Łatwiej można zapuścić brwi jeśli odrosty nie są tak bardzo widoczne. Poprzez barwienie skóry włoski mogą spokojnie odrastać i nie przeszkadza nam to wizualnie.

Już po 1-3 zabiegach widać większą ilość włosków, w tym nowe wyrastające i uzupełniające puste miejsca. Włoski są grubsze i bardzo błyszczące – ten połysk mogę porównać do efektu po koloryzacji włosów na głowie.

Jednak dla osób, które oczekują jedynie efektu jaki otrzymają po makijażu permanentnym – henna pudrowa może nie spełnić oczekiwań. Bo chociaż na opakowaniach produktów Brow Henny widnieje napis „efekt tatoo”, to efektem nie jest tatuaż, a barwienie skóry.