Kwas laktobionowy

Cera wrażliwa, atopowa, z trądzikiem różowatym to zdecydowanie najtrudniejszy do pielęgnacji typ cery, niestety coraz częściej spotykany. Osoby z taką cerą reagują zaczerwienieniem, podrażnieniem, opuchlizną i zaostrzeniem stanów zapalnych skóry pod wpływem najmniejszej zmiany czynników zewnętrznych. W pielęgnacji takiej cery najważniejszy jest odpowiedni dobór kosmetyków. Kluczowym jest aby w ich składzie nie występowały składniki, które potencjalnie mogłyby podrażnić skórę. Theo Marvee wychodzi naprzeciw takim potrzebom wprowadzając linię Lactobionique z kwasem laktobionowym i kompleksem Sculptessence.

Kwas laktobionowy jest unikalnym składnikiem, którego największą zaletą jest to, że posiada wszystkie cechy i właściwości charakterystyczne dla alfahydroksykwasów, a dodatkowo wykazuje łagodniejsze działanie, bez efektów ubocznych w postaci rumienia, pieczenia, szczypania czy intensywnego łuszczenia. Dodatkowo ten polihydroksykwas, ze względu na obecność licznych grup hydroksylowych, wiąże wodę w naskórku i posiada silne właściwości nawilżające a także jest skutecznym antyoksydantem, chroniącym skórę przed wolnymi rodnikami. Łagodnie a jednocześnie intensywnie regeneruje skórę, łagodzi podrażnienia i stany zapalne, dzięki czemu może być stosowany w pielęgnacji AZS (atopowe zapalenie skóry), trądzikiem różowatym, przez kobiety ciężarne i karmiące oraz z łojotokowym zapaleniu skóry, a także w trakcie leczenia retinoidami i sterydami, co zmniejsza skutki uboczne ich działania. Doskonale sprawdza się w regeneracji skóry po intensywnych zabiegach dermo estetycznych jak laseroterapii czy peelingach chemicznych.

Działanie przeciwstarzeniowe tego kwasu bazuje na hamowaniu aktywności metaloproteinaz oraz silnych właściwościach antyoksydacyjnych, co zapobiega tworzeniu się zmarszczek, teleangiektazji, zwiotczeniu skóry. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny oraz wzmacnia mechanizmy naprawcze.

W odróżnieniu od kwasów AHA, kwas laktobionowy nie zwiększa wrażliwości skóry na promieniowanie UV i w związku z tym może być stosowany latem.

Wszystkie produkty Lactobionique zawierają optymalnie dobrane stężenie kwasu oraz wyjątkowy przeciwzmarszczkowy, nowatorski kompleks Sculptessence będący naturalnym remodelerem skóry. W skład niego wchodzą polisacharydy nawilżające skórę i przeciwdziałające jej zwiotczeniu a jednocześnie chroniące kolagen i stymulujące syntezę kwasu hialuronowego.

Miejsce Cena
Twarz + szyja 90 zł