AZELOGLICYNA 10%

Azeloglicyna to pochodna kwasu azelainowego w postaci płynnego roztworu łatwo rozpuszczalnego w wodzie. Powstała na skutek połączenia kwasu azelainowego z aminokwasem glicyną. Taka innowacyjna modyfikacja pozwala na otrzymanie aktywnej substancji o lepszych właściwościach fizycznych i chemicznych. Substancja ta w pełni zachowuje wszelkie właściwości kwasu azelainowego. Dzięki obecności glicyny dodatkowo ma działanie mocno uelastyczniające i nawilżające skórę. W tej formie azeloglicyna ma działanie dwukrotnie mocniejsze od kwasu azelainowego. Nie powoduje podrażnienia, jest dobrze tolerowana nawet przez osoby o wrażliwej, naczyniowej skórze. Nie powoduje nadmiernego łuszczenia się skóry, dzięki czemu nie wyklucza z życia zawodowego. Jej działanie lecznicze rozgrywa się w większości w skórze właściwej, naskórek ulega tylko delikatnemu złuszczeniu. Działa bakteriostatycznie i bakteriobójczo. Azeloglicyna łatwo penetruje w głąb skóry, dlatego jest wysoce efektywna. Ma szerokie spektrum zastosowania.

Dla kogo: Dla osób z przebarwieniami każdej postaci, posłoneczne, hormonalne, dla skór wymagających regeneracji, uelastycznienia, nawilżenia, ujednolicenia kolorytu, dla osób ze skórą trądzikową i łojotokową.

W trzy etapowej Kuracji Silnie Depigmentującej Azeloglicyna 10% + kwas azelainowy 20% + krem rozjaśniający, w pierwszym etapie aplikujemy azeloglicynę 10%, pozostawiamy ją na skórze na ściśle określony czas, po czym neutralizujemy i zmywamy czysta wodą,w drugim etapie aplikujemy maskę z kwasem azelainowym 20 %, pozostawiamy na skórze na ściśle określony czas, po czym zmywamy czystą wodą i w trzecim etapie na osuszoną skórę aplikujemy krem rozjaśniający, którego jednymi z głównych składników są azeloglicyna, kwas kojowy, kwas askorbinowy, wyciąg ze słonecznika, ekstrakt z owoców maliny. Skóry poddanej zabiegowi nie myjemy do dnia następnego .

Cena: 110 zł

KWAS AZELAINOWY 20%

Wykazuje działanie keratolityczne, przez co zmniejsza tworzenie się czopów łojowych, hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku, oraz wytwarzanie kwasów tłuszczowych. Hamuje wzrost i nadmierną aktywność melanocytów. Mechanizm działania w leczeniu przebarwień wiąże się z hamującym wpływem kwasu azelainowego na syntezę DNA i oddychanie komórkowe melanocytów i działaniem hamującym tyrozynazę. Redukuje przebarwienia po trądziku sterydowym, polekowym, młodzieńczym, kosmetycznym, a także opryszczce. Posiada właściwości wybielające.
Dobrze sprawdza się dla skór nie tolerujących kwasu glikolowego i kwasu migdałowego.

Dla kogo: Dla osób z trądzikiem pospolitym, zaskórnikowym, różowatym, w leczeniu przebarwień pozapalnych, hormonalnych, ostudy, w kuracjach skóry atopowej skłonnej do podrażnień, w leczeniu skóry skłonnej do rumienia, wrażliwej i płytko unaczynionej, a także w kuracji skóry łuszczycowej i ze skłonnością do zapalenia mieszków włosowych.

Po zastosowaniu kwasu azelainowego czasem pojawia się rumień, świąd, pieczenie, złuszczanie skóry.

Cena: 130 zł